

Как да пишем страхотни текстове за социалните мрежи?
Как да пишем страхотни публикации за социалните мрежи?
Ето няколко похвата, с които ще се справите успешно с тази задача:
Внимавайте със заглавията, които пишете
Много често се случва заглавията да бъдат неясни и неотговарящи на съдържанието по-долу в блоговете. Освен това, точно заглавието е ключът, който грабва читателя. Ако не е достатъчно креативно и интересно, то няма да пристъпят към кликване, а вие няма да получите трафика към уебсайта. Заглавието трябва да грабне така, че дори човек да няма време да прочете публикацията в момента, да пренебрегне друго задължение и да го направи!
Бъдете уникални
Важно е да можете да убедите, че това, което пишете, е ценно. Блог статиите, както и всяка друга публикация в социалните медии, е една борба за надмощие – аудиторията трябва да вижда, че получава нещо различно от масовото, за да търси и да се абонира точно за вашите текстове.
Фокусирайте се предимно върху интересите на потребителите
Пишете толкова, колкото е нужно
Важно е за какво пишете – за фейсбук страница, за инстаграм, за блог и т.н. Ясно е, че някъде са нужни кратки изречение и конкретни думи, а например в блога дължината може да варира значително. Хората знаят откъде какво да очакват и търсят точно това. Изрежете това, което е излишно, и допълнете, където е допустимо!
Задайте въпроси, които ангажират
Пишете, съкращавайте и коригирайте
За жалост не винаги се получава перфектната публикация от първия път – всъщност почти никога не се получава така! Важното обаче е да имате генерална идея и да направите проучване по темата. Тогава ще осъществите мисията си, макар и с леки корекции. В началото на практиката винаги е по-трудно, но след това и писането ще се превърне в рутина, до известна степен. Опитайте се да грабнете вниманието на читателите, “обувайки се в техните обувки”.
Проверете правописа и граматиката
Препрочитайте готовия текст преди публикуване. В хода на писане се допускат грешки, които трябва да се коригират, за да звучат по-добре граматически. Правописните грешки не оставят добро впечатление нито за автора, нито за бранда, за който пишете. Вгледайте се в семантиката на употребените думи в отделните изречения.
Избягвайте паразитните думи
Бъдете по-изобретателни, макар и да ви се “лее речта” с паразитни думи, които често се използват. Сред тях са “ може би”, “вероятно”, “опитайте” и други. Би било добре да бъдат заменени с по-подтикващи към действие думи – “само сега”, “най-добрите промоционални условия” и т.н. Включвайки ги още в заглавието, ще постигнете още по-голям интерес към публикацията в социалните медии.
16.02.2020 at 0:34
AffiliateLabz
Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂
26.07.2020 at 15:48
veselka
Thank you! 🙂